برخی شورای شهری‌ها خارج از قانون عمل می‌کنند/ نهاد خاصی بر عملکرد شوراها نظارت نمی‌کند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: برخی اعضای شورای شهر به دلیل ناآشنایی به قانون شوراها و ورود به مسائل حاشیه‌ای از قانون تخطی می‌کنند در حالی که باید به تعهدات خود به نظام و مردم وفادار بمانند.

برخی شورای شهری‌ها خارج از قانون عمل می‌کنند/ نهاد خاصی بر عملکرد شوراها نظارت نمی‌کند

احمد بیگدلی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، گفت: شورای شهر همان مجلس است که به صورت محلی تشکیل و برگزار می‌شود و همانگونه که ما در مجلس برعملکردمان نظارت می‌شود باید این نظارت در شورای شهر هم باشد.

وی ادامه داد: در مجلس نمایندگان بر عملکرد خود نظارت دارند و از بین خود گروهی تشکیل می‌شود تا نظارت داشته باشد به گونه‌ای که خود نظارتی اتفاق می‌افتد. بنابراین به نظر می‌رسد در شورای شهر هم باید خود نظارتی وجود داشته باشد.

بیگدلی گفت: تا جایی که بنده اطلاع دارم در قانون شوراها نهاد خاصی برای نظارت بر عملکرد اعضا تعیین نشده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در رابطه با دلایل بروز تخلف از سوی برخی اعضای شورای شهر گفت: عدم پایبندی به قانون یکی از این دلایل است همچنین ممکن است برخی اعضای شورای شهر به قانون خوب عمل نکنند یا با قانون شورای شهر آشنا نباشند.

وی ادامه داد: از طرفی ممکن است برخی اعضای شورای شهر وارد مسائل حاشیه‌ای و خارج از قانون شوند و این آسیب‌ها را ایجاد کنند.

بیگدلی تصریح کرد: از طرفی حیطه وظایف شهرداری‌ها وسیع است و کنترل بر آنها بسیار سخت است درنتیجه نظارت وسیع و انسجام بالایی می‌طلبد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: اعضای شورای شهر نمایندگان مردم هستند، قسم خورده‌اند که به قانون پایبند باشند و باید به تعهدات خود نسبت به نظام و مردم وفادار بمانند تا این لطمه‌ها و آسیب‌ها ایجاد نشود.

انتهای پیام

نظرات

ارسال نظر

نظرات بینندگان
انتشار یافته: 1
م
|
11:54:27 1395/12/10
0
0
اگه قرار باشه تخلفی صورت نگیره ابتداباید از تایید افراد شروع بشه لزومی نداره هر فردی با هر مدرکی ثبت نام بشه ثانیا مانند دیگر کارها فرد نباید دوتا شغل داشته باشه یعنی کار تمام افراد بعداز اتمام کار واستراحت عضو شورای شهر انجام بشه ثالثا افرادی هم که در شهرداری زحمت می کشند بخاطر منفعت شخصی نباید به اسانی خیلی نظرات وقبول کنند وکسی هم باشه که اگه هر کدام تخلفی کرد واقعا با عدالت قضاوت کنه نه اونی کمظلوم ترواقع شده کنار زده بشه
پر بازدیدترین خبرها
در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال تلگرام شورا 96