اختیارات شوراهای شهر کافی نیست/پرداخت بدهی دولت به شهرداری‌ها

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: اختیارات فعلی شوراهای شهر کافی نیست و در روند فعالیت آن ها محدودیت ایجاد کرده است.

اختیارات شوراهای شهر کافی نیست/پرداخت بدهی دولت به شهرداری‌ها

به گزارش خبرنگار مهر، صدیف بدری بعدازظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران تصریح کرد: شورای امروزی با مفهوم مدیریت واحد شهری فاصله قابل توجه دارد در حالی که راهکار عمران شهری و کاهش هزینه‌ها مدیریت واحد شهری است.

وی با اذعان به بررسی مواد قانونی مدیریت واحد شهری در مجلس اضافه کرد: لازم است شورا در پیشبرد امور شهری اختیارات بیشتری داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه شورا و شهرداری بر خلاف بخش دولتی در پیشبرد پروژه‌های عمرانی موفق‌تر عمل می‌کنند، ادامه داد: در وضعیتی که دولت فقط ۱۰ درصد از اعتبارات خود را به بخش عمران اختصاص داده شوراها ۷۰ درصد از درآمد شهرداری را به عمران صرف می‌کنند.

بدری متذکر شد: اصلاح قوانین حوزه کاری شوراها می‌تواند راهگشای بسیاری از موانع فعالیت این نهاد مردمی باشد.

وی همچنین به مشکلات عدیده شهرداری‌ها در تعداد نیروها اشاره کرد و افزود: لازم است لایحه ساماندهی نیروی انسانی شهرداری‌ها به نتیجه برسد تا بتوانیم در خصوص ساماندهی اقدام کنیم.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین از جمله مشکلات فعلی شهرداری‌ها را بدهی بخش دولتی دانست و تأکید کرد: با تلاش صورت گرفته در اصلاحیه بودجه سال جاری پرداخت بدهی دولت به شهرداری‌ها با اولویت شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت در دستور کار است.

انتهای پیام

نظرات

ارسال نظر

نظرات بینندگان
انتشار یافته: 0
پر بازدیدترین خبرها
در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال تلگرام شورا 96