قانون شوراهای اسلامی شهر وروستا در ایران نیاز به بازنگری دارد

سنندج- عضو هیئت حل اختلاف و بازرس وناظر شورای عالی استان‌ها عنوان کرد: قانون شوراهای اسلامی شهر وروستا در کشورمان نیاز به بازنگری و اصلاح دارد.

قانون شوراهای اسلامی شهر وروستا در ایران نیاز به بازنگری دارد

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمود میرابوالقاسمی امروز چهارشنبه در ابتدای جلسه فوق العاده شورا که با موضوع تعیین و انتخاب هیئت رییسه شورا تشکیل شد، با بیان اینکه شورای اسلامی حلقه مشارکت مردم در تصمیم گیری ها هستند، گفت: شوراهای اسلامی یکی از ارکان تصمیم گیری ونظارت در کشورمان است.

وی عنوان کرد: یکی از اصول مترقی قانون اساسی مربوط به قانون شوراها است که متاسفانه هنوز در کشورمان نهادینه نشده و شوراها به جایگاه اصلی خود دست پیدا نکردند.

وی اضافه کرد: قانون شوراهای اسلامی شهر و روستا در کشورمان مربوط به قبل از سال ۳۴ است و اگر هم بعد از این سال ها اصلاحیه هایی انجام شده در راستای کاهش مسئولیت و مشارکت شوراها بوده است لذا این مهم نیاز به بازنگری مجدد دارد.

عضو هیئت حل اختلاف و بازرس وناظر شورای عالی استان‌ها با اشاره به قدمت ۲۰ ساله شوراها در ایران اسلامی، اظهارداشت: امیدواریم در انتخابات شوراهای اسلامی شهر وروستا در سنوات آینده شاهد ارتقای جایگاه شوراها باشیم.

وی ادامه داد: هر زمان که بین شورا و شهرداری و دیگر مجموعه شهری در هر منطقه ای همدلی، تعامل و وحدت برقار بوده آن شهر پیشرفت و توسعه پیدا کرده است.

میرابوالقاسمی بیان کرد: یکی از رسالت های ما تهیه طرح و لایحه است اگر طرح و لایحه ای در ارتباط با خلاء یا موانع قانونی در استان وجود دارد تهیه کرده و برای ما ارسال کنید تا پس از تایید در کمیسیون مربوطه به صحن علنی مجلس ارسال کنیم.

وی اظهارداشت: تاکنون از استان کردستان ۵ طرح برای ما ارسال شده است، انتظار می رود در این رابطه بیشتر با ما همکاری شود.

وی بیان کرد: در این چند روزی که در کردستان هستیم در ارتباط با ۲۳ موردی که نظارت کردیم شاهد انصباط کاری و انجام دقیق کارها بودیم و کردستان از این لحاظ خوب عمل کرده است.

انتهای پیام

نظرات

ارسال نظر

نظرات بینندگان
انتشار یافته: 0
پر بازدیدترین خبرها
در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال تلگرام شورا 96