برخی قوانین شوراها نیازمند بازنگری است

نائب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: برخی در درون شورا با وجود رای آوردن یک مصوبه، از بیرون مسئولان را تحت فشار می‌گذارند که نباید آن مصوبه مورد نظر اجرایی شود،

برخی قوانین شوراها نیازمند بازنگری است

نائب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: برخی در درون شورا با وجود رای آوردن یک مصوبه، از بیرون مسئولان را تحت فشار می‌گذارند که نباید آن مصوبه مورد نظر اجرایی شود، در حالی که شورا یعنی فکرهای متعدد دور یک میز که پس از تصویب یک طرح باید اجرایی شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران( ایسنا) منطقه مازندران، محمد جواد کولیوند در همایش شوراهای اسلامی چالوس و هچیرود با اشاره به این‌که «شوراها یکی از مباحث جدی در جمهوری اسلامی است»، اظهار کرد: شوراها باری را از دوش کشور و دولت‌ها برمی‌دارند.

وی با بیان این‌که «در سال های ۹۲ ،۹۳ و 94 دولت از لحاظ مشکلات، سخت ترین مراحل را پشت سر گذاشت»، گفت: در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی، بهترین راه حلی که می‌تواند باری از دوش دولت بردارد شوراها هستند که با برنامه‌ریزی و اقدامات درست در این جهت گام بردارند.

وی با تاکید بر ضرورت آسیب‌شناسی شوراها، اظهار کرد: در هر منطقه برخی مسائل و مشکلات متفاوت است، اما برخی مسائل مشترک است و جایگاه اصلی شوراها به عنوان رکن تصمیم گیری باید تبیین شود.

رییس هیات حل اختلاف شوراهای کشور از شوراها به عنوان سربازان اول جنگ نرم یاد کرد و گفت: تبدیل شدن به پارلمان محلی نیازمند یک سری اقدامات اساسی است.

وی با اشاره به این‌که «فضای تصمیم‌گیری در شوراها فضای خوبی برای نظام جمهوری اسلامی است»، یادآور شد: پروژه‌هایی که شوراها و شهرداری‌ها اجرا می‌کنند به دولت کمک‌های زیادی می‌کند.

وی به برخی آفت‌ها در درون شورا اشاره کرد و گفت: برخی در درون شورا با وجود رای آوردن یک مصوبه، از بیرون مسئولان را تحت فشار می گذارند که نباید آن مصوبه مورد نظر اجرایی شود، در حالی که شورا یعنی فکرهای متعدد دور یک میز که پس از تصویب یک طرح باید اجرایی شود.

نائب رییس اول کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با تاکید بر این‌که «کشور نیازمند وحدت است»، اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی نیازمند ارکان تصمیم‌گیری همانند شوراهاست و دولت به عنوان قوه مجریه در کنار قوه مقننه است که معنا پیدا می کند.

وی خاطرنشان کرد: برای رسیدن به بالندگی نیاز است راه حل مناسبی برای مدیریت صحیح ارائه شود.

وی با بیان این‌که «شعارهای سال‌های اخیر از سوی مقام معظم رهبری با هدف و حرکت به سمت اقتصاد با زیر بنای فرهنگی بوده است»، یادآور شد: تا زمانی که تعریف مشترکی از اقتصاد مقاومتی ارائه نشود به مشکل بر خواهیم خورد. اقتصاد مقاومتی تنها تولید و مصرف نیست بلکه کنترل انرژی و صرفه جویی را نیز شامل می‌شود که باید مورد توجه قرار گیرد.

کولیوند در پایان با بیان این‌که «برخی قوانین شوراها نیازمند بازنگری است»، گفت: شوراها باید نسبت به قوانین اهتمام جدی داشته و مدیریت درستی بر منابع محدود داشته باشند.

انتهای پیام

نظرات

ارسال نظر

نظرات بینندگان
انتشار یافته: 0
پر بازدیدترین خبرها
در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال تلگرام شورا 96