شوراهای اسلامی بستر مناسب برای واگذاری امور به مردم است

معاون هماهنگ کننده امور عمرانی استانداری سمنان، با بیان اینکه شوراهای اسلامی فرصتی برای واگذاری امور به مردم است، گفت: با شکل گیری این نهادها فاصله مردم با مسئولان کم شده است.

شوراهای اسلامی بستر مناسب برای واگذاری امور به مردم است

به گزارش خبرنگار مهر، زند وکیلی غروب چهارشنبه در خلال گردهمایی شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای استان سمنان به مناسبت روز شوراهای اسلامی به میزبانی سالن اجتماعات فرمانداری سمنان، ضمن بیان اینکه شوراهای اسلامی به برکت انقلاب اسلامی شکل گرفته و پلی به سوی پیشرفت و آبادانی محیط شهری شدند، ابراز داشت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ما شاهد شکل گیری و حرکت رو به رشد مشارکت مردم در تصمیم گیری در قالب انتخاب نمایندگان خود به عنوان اعضای شوراهای اسلامی شهری و روستایی هستیم که می توان گفت، واگذاری امورات مردم به خودشان در قالب شوراهای اسلامی بر اساس قانون اساسی دستاوردهای مثبتی را به همراه داشته است.

وی افزود: انتقال نقطه نظرات مردم به مسئولان و نتایج اعلام پیگیری مسئولان به مردم از طریق شوراها ضمن ایجاد رضایت عمومی بیشتر اعتماد مردمی را به دنبال دارد و مردم اعمال نقطه نظرات خود را در تصمیم گیری های دولتمردان کاملا مشاهده و اثرات آن را در حل مشکلات خود می بینند و این خود، ماهیت خلق شوراهای اسلامی است.

معاون عمرانی استانداری سمنان درباره ویژگی های یک شورای اسلامی خوب، گفت: مطالبه گر بودن، انعکاس مشکلات به مسئولان، پیگیری تاحل مسائل مردم و خدمت بدون هیچ چشم داشت مادی و دنیوی از ویژگی های شوراهای اسلامی است.

اتکا به آراء مردم ویژگی شوراهای اسلامی است

فرماندار سمنان نیز در این گردهمایی ضمن تبریک سالروز تاسیس شوراهای اسلامی شهرها و روستاها، گفت: بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، اداره کشور در تمام سطوح با اتکا به آرای مردم است و تدبیر امام راحل(ره) از تشکیل شوراهای اسلامی شهر و روستا ایجاد بسترسازی مناسب برای واگذاری و حل مشکلات جامعه با اتکا به مدیریت مردمی محسوب می شود.

سیدعباس دانایی از تخصیص ۱۰ میلیارد ریال اعتبار از محل در آمدهای ارزش افزوده سال گذشته به روستاهای بخش مرکزی سمنان خبر داد و بیان داشت: در سال ۹۴ عملکرد شورای شهر سمنان با برگزاری ۹۹ جلسه، ۴۰۵ مصوبه و ۵۰ جلسه کمیته انطباق در فرمانداری مورد بررسی قرار گرفته که از این مصوبات بالغ بر ۲۶ درصد با تعامل و همکاری شورا با بررسی مجدد، تغییر و اطلاحات لازم انجام شد.

 وی با اشاره به اینکه شهرستان سمنان دارای ۵۸ آبادی، ۱۰ روستای بالای ۲۰ خانوار و هشت روستای دارای دهیاری است، افزود: شوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی سمنان طی سال گذشته ۲۴۰ جلسه و یک هزار و ۲۰۰ مصوبه را تجربه کرده که این مهم نشان از فعالیت این نهاد است.

فرماندار سمنان خدمت خالصانه به مردم را از مهمترین هدف تشکیل شوراهای اسلامی شهری و روستایی به عنوان مردمی ترین نهاد در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بیان کرد و گفت: مسئولان باید از فرصت ناب شوراهای اسلامی استفاده کنند تا شاهد ارتقاء سطح خدمات به مردم شریف سمنان باشیم.

انتهای پیام

نظرات

ارسال نظر

نظرات بینندگان
انتشار یافته: 0
پر بازدیدترین خبرها
در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال تلگرام شورا 96