شوراها نماد واقعی مردم سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی هستند

معاون استاندار و فرماندار ویژه جهرم ضمن تبریک روز شوراها بیان کرد: شوراها نماد واقعی مردم سالاری دینی درنظام جمهوری اسلامی هستند.

شوراها نماد واقعی مردم سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی هستند

به گزارش خبرنگارمهر، مهندس علیرضا صحرائیان ظهر یکشنبه در گردهمایی شوراهای اسلامی  شهرو روستا شهرستان جهرم ضمن گرامیداشت مقام شهدای گرانقدر نظام مقدس جمهوری اسلامی و شهدای مدافع حرم و تبریک به مناسبت روز شوراها  بیان کرد: شوراها نماد واقعی مردم سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی هستند، شوراها به عنوان پارلمان محلی در منطقه و بخش خودشان دغدغه هایی دارند و نگران مسائل معیشتی، اقتصادی و عمرانی مردم هستند.

وی با اشاره به اینکه مردم شوراها را انتخاب می کنند و به آنها فرصت می دهند که برایشان تصمیم گیری و تصمیم سازی کنند، اظهارداشت: اعضای شوراها درصورتی می توانند دراین امر موفق باشندکه به قوانین اشراف کامل داشته باشند و از بیشترین تجربه درحوزه های مختلف اجرایی برخوردار باشند ، همچنین از اختیاراتی که قانون اساسی به آنها داده است مطلع باشند.

فرماندار ویژه جهرم تصریح کرد: شوراها باید پروژه های عمرانی و کارهایی را که می خواهند انجام بدهند را اولویت بندی کنند. اعتبارات نامحدود است و اعتبارات درحدی نیست که بتوانیم مشکلات مردم را بصورت یک جا حل کنیم . نیازها نامحدود و توقعات زیاد است و مردم زمانی که شوراها را انتخاب می کنند از آنها توقعاتی دارند که باید به آنها رسیدگی شود.

صحرائیان بیان کرد: هر قدرتعاملات وارتباطات قوی تر شود کارها بهتر انجام خواهد شد و براساس یک سری شاخص هایی، کارهای عمرانی شکل خواهد گرفت و می توانیم با ایجاد درآمد پایدار برروی پای خود بایستیم.

وی با اشاره به شعار سال گفت: مقام  معظم رهبری دستوری ویژه به تمامی مسئولین و کسانی که بامردم در ارتباط هستند و می توانند تاثیر گذار باشند دادند از جمله یک جامعه بزرگ مانند جامعه شورای شهرها و روستاها، باید از بررسی، همایش و نمایشگاه پا را فراتر بگذاریم و با  یک مدیر جهادی و یک تلاش مضاعف کار را شروع کنیم.

فرماندار ویژه جهرم اظهار داشت: شوراها می توانند با نظارت دقیق برعملکرد بخشداری ها و دهیاری ها به خوبی سازمان قدرتمند و توانمند وناظرانی دقیق از نظر بعد فنی و اجتماعی باشند.

انتهای پیام

نظرات

ارسال نظر

نظرات بینندگان
انتشار یافته: 0
پر بازدیدترین خبرها
در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال تلگرام شورا 96