رییس شورای شهر اصفهان: خط اول قطار شهری خرداد 96 به اتمام می رسد

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: بر اساس قولی که به شهروندان داده ایم امیدواریم بتوانیم تا پنج سال آینده خط اول قطار شهری را با زمانبندی مشخص در انتهای سه ماهه اول سال 96 و مابقی خطوط را در 48 ماه(پنج ساله) به اتمام و بهره برداری برسانیم.

رییس شورای شهر اصفهان: خط اول قطار شهری خرداد 96 به اتمام می رسد

به گزارش ایرنا، رضا امینی روز شنبه در حاشیه آیین افتتاح پروژه های عمرانی، خدماتی منطقه چهار شهرداری در گفتگو با خبرنگاران افزود: راه اندازی قطار شهری کمک خوبی به کاهش حجم ترافیک و تسهیل عبور و مرور شهروندان خواهد کرد.
وی با بیان تصویب تفریق بودجه قطار شهری افزود: حسابرسی در حوزه عمرانی بخش قطار شهری هم به شورای شهر ارائه خواهد شد.
وی گفت: اعتبار لازم برای قطار شهری در اعتبارات سال 95 شهرداری پیش بینی شده است.
وی با بیان اینکه تفریق بودجه سازمان تاکسیرانی اصفهان نیز انجام شده است، تصریح کرد: رانندگانی که تاکنون برای نصب سامانه هوشمند در تاکسی های خود اقدام نکرده اند باید هرچه سریعتر اقدام کنند تا مشمول حمایت مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر قرار گیرند.
امینی با بیان اینکه یکصد و پانزدهمین جلسه علنی دوره چهارم شورای اسلامی شهر با حضور مدیرکل سازمان محیط زیست استان اصفهان برگزار شد، افزود: در این جلسه مبانی کارشناسی تعیین میزان و سهم تولیدکنندگان آلاینده بویژه در مواردی که ذرات معلق در هوا به اندازه کمتر از 2.5 میکرون باشد، در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: شهرداری به عنوان یک پژوهش شهری در کنار سازمان محیط زیست میزان تولیدکنندگان آلاینده در هوای شهر اصفهان را تعیین می کند.
به گزارش ایرنا، چهار پروژه خیابان باغ مشهد، پل های مکانیزه عابر پیاده و موزه علوم و فنون، امروز در منطقه چهار شهر اصفهان با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر به بهره برداری رسید.
به دنبال اجرای هر هفته چند افتتاح، ظهر امروز این طرح ها با هزینه بالغ بر 352 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
خیابان باغ مشهد حدفاصل خیابان لاله شرقی – سلمان فارسی با طول 550 متر و عرض هر باند هشت متر احداث شده است.
همچنین احداث پل مکانیزه عابرپیاده روبروی چشمه باقرخان و پل مکانیزه عابر پیاده واقع در خیابان جی روبروی مسجد امیرالمومنین(ع) نیز امروز به بهره برداری رسید.
عملیات اجرایی موزه علوم فنون واقع در خیابان سلمان فارسی – باغ جوان با مساحت 800 مترمربع نیز طرح دیگری است که امروز در منطقه چهار اصفهان به بهره برداری رسید.


انتهای پیام

نظرات

ارسال نظر

نظرات بینندگان
انتشار یافته: 0
پر بازدیدترین خبرها
در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال تلگرام شورا 96